Organik ürünler kullanıyor musunuz?

Çoğumuz boya, deterjan ve mobilya gibi ürünlerde toksik kimyasallar kullanmanın çevremiz üzerinde yaratabileceği etkinin farkındayız. Ancak, çevre dostu olmanın başka yolları da var.

Bambu, mısır ve patates cipsi gibi doğal malzemelerden ürünler üreten şirketler, bazı organik unsurları üretim süreçlerine entegre edebilirler. Bunu yaparak, tüketicilere sağlıkları kadar çevreyi de önemsediklerini bilmelerini sağlarlar.

Organik otlar, tüketici sağlığı ve zindeliği açısından da fark yaratabilir. Örneğin, birçok insan fesleğenin ağızdan alındığında uyku-uyanıklık döngülerini desteklemeye yardımcı olan oleuropein adlı bir antioksidan içerdiğinden uykusuzluğa yardımcı olduğuna inanır.

İnsanlar çevre konusunda giderek daha bilinçli hale geliyor ve çevre dostu ürünlere daha fazla para harcamaya istekli. Organik ürünler, kirliliğe neden olabilecek zararlı kimyasallar kullanmadıkları için çevreye hiçbir şekilde zarar verilmemesine yardımcı olur.

Organik ürünler zararlı kimyasallar içermediğinden çevre dostudur. Daha pahalı olmalarına gerek yok.

Günümüzde insanların organik ürünler kullandıklarını görmek ve tükettiğimiz gıdaların çoğunda bu kimyasalların izlerinin bulunduğunu öğrenmek olağan bir durum. Starbucks ve Whole Foods Market gibi bazı şirketler artık kahve içeceklerini ve yiyeceklerini kimyasal iz bırakmadan sunuyor.

Birçok insan bu günlerde kıyafet alışverişi yaparken organik ürünlere de bakmaları gerektiğine inanıyor. Ancak düşündüğünüz kadar kolay değil, çünkü etiketlerin çoğu farklı ülkelerde farklı standartlara atıfta bulunuyor. Giysilerin %100 organik olmasının mümkün olup olmadığı konusunda pek çok tartışma var.

Organik ürünler, çevre dostu olmaları ve sağlığa faydaları nedeniyle giderek daha fazla kuruluşta kullanılmaktadır. Organik gıdanın sadece sağlığınız için değil aynı zamanda çevre için de daha iyi olduğunu bilmek güzel.

Organik gıda, tüketim söz konusu olduğunda ABD’nin Avrupa ve Japonya’yı yakalaması için uzun bir yol var, ancak değeri ve sağlığımız ve genel olarak çevre üzerindeki faydaları hakkında daha fazla şey öğrendikçe ABD tüketimi her geçen gün artıyor.

Bazı insanlar yaşam kalitelerini artırmak ve çevreyi kurtarmak için organik ürünlere yöneliyor.

Organik ürünler, sağlıklarını iyileştirmek, zararlı kimyasallara maruz kalma risklerini azaltmak ve gelecek nesiller için daha temiz bir çevre oluşturmak amacıyla sporculardan tıbbi hastalara kadar herkes tarafından kullanılmaktadır.

Çok abartılı bir şey istemesek de bu ürünleri kullanmalıyız. Organik ürünleri şu anda olduğu gibi kullanmamıza gerek yok ama en azından ufaktan başlayıp deneyebiliriz.

Şirketlerin çevreden nasıl sorumlu olması gerektiği konusunda çok fazla tartışma var. Organik ve çevre dostu şirketlerin yaptığı bir şey, ürünler oluşturmak için zararlı kimyasallar kullanmak yerine doğal malzemeler kullanmaktır.

Organik ve çevre dostu ürünler, gezegenin sağlığı konusunda bilinçli insanlar arasında giderek daha popüler hale geliyor. Çoğunlukla sağlık ve güzellik bakımı, kişisel bakım, evcil hayvan maması ve yiyeceklerde bulunurlar.

Dünya değiştikçe, insanlar giderek daha fazla çevre dostu ürünler arıyorlar. Aslında, organik ürünler her zamankinden daha popüler hale geliyor ve bu trend sadece devam edecek.

Öznel giriş: Organik ürünler pahalı görünebilir ancak çevreye zarar vermedikleri için uzun vadede kendilerini amorti edeceklerdir. Ayrıca kimyasal bazlı alternatiflere göre daha yüksek kalite ve tada sahiptirler.

Organik bir ürün, herhangi bir sentetik veya suni içerik veya malzeme kullanılarak üretilmemiş olarak tanımlanabilir.

“Organik” terimi, ürünün suni gübreler, kimyasallar veya böcek ilaçları kullanılmadan yetiştirildiği anlamına gelir. Bu, haber ve bilim camiasında çok tartışılan bir konudur.

Bu noktada Coca-Cola, Nestle ve Kellogg’s gibi şirketler, organik ürünlerinin hala mısır şurubu ve yapay renklendirme gibi geleneksel malzemelerle yapıldığını doğruladı. Bunu GAP ve USDA Organic gibi sertifikalarla yapabildiler. Ne yazık ki, her iki sertifika da ürünün organik olarak adlandırılabilmesi için uzun yıllar belirli teknikler kullanılarak işlenmesini gerektiriyor ki bu da gıda bazlı ürünler için hazır olmalarının ne kadar uzun sürmesi veya raf ömrü sorunları nedeniyle çoğu zaman mümkün değildir. Ancak, Wild-Leaf Sertifikalı Organik gibi bu teknikleri gerektirmeyen ve yalnızca minimum işleme yöntemleri gerektiren alternatif sertifika programları vardır.

Günümüzde tüketiciler çevre konusunda giderek daha bilinçli hale geliyor. Bu da büyük ölçüde organik ürünlere yönelik artan farkındalıktan kaynaklanmaktadır.

Organik ürünler de sağlığınız için daha iyidir. Bu yüzden sağlığınıza odaklanmasanız bile organik ürünlere geçmenizde fayda var.

Çevre dostu ürünler söz konusu olduğunda tüketiciler çok fazla seçeneğe sahipler ancak birçoğu ne kullanmaları gerektiğini veya bu ürünleri uygun fiyatlarla nerede bulabileceklerini bilmiyorlar.