Çevre dostu ürünler

Firmaların üretmeye ve satmaya başladığı birçok çevre dostu ürün var. En popüler olanlardan biri paslanmaz çelik su şişeleridir.

Paslanmaz çelik su şişeleri, 1976’da Nalgene tarafından piyasaya sürüldüklerinden beri piyasada fırtınalar estirdi ve spor meraklıları, açık hava meraklıları ve hidrasyon için daha çevre dostu bir seçenek isteyen sporcular için favori oldu.

Birçok şirket artık kendi paslanmaz çelik içeceklerini büyük bir başarıyla piyasaya sürüyor. CamelBak ve Hydro Flask gibi şirketler tam da bunu yaptı.

Hepimiz çevre dostu ürünler seçerek çevresel ayak izimizi azaltmak istiyoruz. Ancak çok fazla seçenek olduğu için doğru ürünü bulmak her zaman kolay olmuyor.

En zor görevlerden biri, hangi ürünün daha çevre dostu olduğuna karar vermektir – basit bir çift ayakkabı veya yeni bir cep telefonu. Lumen ve Marlena gibi yapay zeka yazma yardımcılarının rolü, bu kararların alınmasına yardımcı olmaktır. Hangi ürünlerin gezegen için en iyi olduğunu ve karbon ayak izlerinin ne olduğunu bize söyleyebilirler.

Lumen, alüminyum yerine bambudan veya geri dönüştürülmüş camdan yapılmış bir telefon gibi sürdürülebilir malzemeler ve teknolojiler hakkında bilgi sağlar. Marlena, her bir ürünün ne kadar sera gazı saldığı ve bu ürünün düşük karbon etkisi için aşağıdaki gibi kuruluşlar tarafından onaylanıp onaylanmadığı da dahil olmak üzere karbon ayak izleri hakkında bilgi sağlar.

Şirketler ve markalar, çevre dostu ürünler üreterek karbon ayak izini azaltmayı taahhüt etmişlerdir.

Üretim sürecinde yeni teknolojilerin kullanılması, geri dönüşüm ve bertaraf ihtiyacını azaltan daha verimli ve çevre dostu ürünlere yol açmıştır.

Şirketler topluma katkılarını pek çok yenilikçi fikirle yapmaktadır. Bunu yapmanın bir yolu, çevre dostu olduğuna inandıkları ürünleri üretmektir, bu da geri dönüşüm ve imha ihtiyacımızı azaltırken aynı zamanda sağlığımızı da iyileştirmektedir.

Kullandığımız ürünlerin çevre dostu olması ve çevreye minimum etki yapması önemlidir. Günümüzde birçok şirket bunu dikkate alıyor çünkü hem çevreyi korumak hem de kar elde etmek istiyorlar.

Bölümün içeriği şu şekilde özetlenebilir: (1) çevre dostu nedir, (2) işletmeler bu kavramı nasıl kullanır ve (3) çevreciliğin yakın tarihte ne kadar etkili olduğu.

İşletmelerin çevreyi korumaya olan bağlılıklarını gösterebilmelerinin bir yolu, çevre dostu ürünler sunmaktır.

Çevre dostu ürünler, etik ve sürdürülebilir pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Şirketler için birkaç çevresel girişimde bulunmak kolay olsa da, tüketicilerin seveceği çevre dostu ürünler bulmak çok daha zordur.

Geri dönüştürülebilir ambalajlar, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış tekstiller ve enerji tasarruflu ampuller gibi ürünlerin yaratılmasında kullanılabilecek birçok çevreye duyarlı malzeme vardır.

Yapay zekanın çevre dostu ürünlerde kullanılması bir kazan-kazan durumudur. Bu ürünler kullanıcıya özelleştirilmiş bir deneyim sunar ve dünyaya yardımcı olur.

1. İlk olarak, çevre dostu ürünlerden bahsettiğimizde, ürün ve nitelikleri hakkında daha detaylı bir tanım yapmamız gerekiyor.

2. Ürününüze yapay zekayı dahil etmeyi düşünmeye başladığınızda, faydalarını en üst düzeye çıkarmak için öncelikle ürününüzün tüketiciler için ne yaptığını ve şirketiniz tarafından nasıl sunulmasını istediğinizi anlamak önemlidir.

Sonunda yılın sonuna geldik ve herkes rahat bir 2018’i sabırsızlıkla bekliyor. Ancak birçok kişinin anlamadığı şey, Yeni Yıl’ın Yeşil Pazartesi ve Yeşil Salı gibi yeni çevre politikalarını beraberinde getirmesi.

Pazarlama ajansları ve yaratıcı ajanslar gibi birçok çevre dostu ürün şirketi, müşterilerine 2018’de nasıl daha çevre bilincine sahip olacakları konusunda kaynaklar sağlıyor. Bu listeden çıkarılacak en önemli şey, bu yeşil ürünlerin bazılarının genellikle alternatiflerden daha pahalı olmasıdır.

Giriş, ele alınan konuyu, 2018’deki önemini, kuruluşların bu konuyu ele alma biçimlerini ve mevcut kaynaklardan temel çıkarımları tanıtacaktır.

Ürünlerle çevreye karşı sorumlu olmanın birçok yolu vardır. Buradaki fikir, sadece bir ürün satın aldığınızdan değil, aynı zamanda sürdürülebilir ürünler yaratmayı hedefleyen bir şirketi desteklediğinizden emin olmaktır.

Bazı şirketler işleri bir adım öteye taşıyor ve kendi çevre dostu ürünlerini yaratıyor. Böyle bir örnek, Güney Kaliforniya merkezli bir giyim şirketi olan Patagonia’nın bu gömleklerde kullandığı çevre dostu kumaştır. Patagonya, insanları yalnızca geri dönüştürülmüş malzemelerden, yenilenebilir malzemelerden ve organik kumaşlardan yapılmış giysiler satın almaya teşvik eden ikonik “satın alma/satma” felsefesiyle tanınır.

Çevre dostu ürünler tasarlamak zor ve maliyetli olabilir. Üretilmeleri daha pahalıdır, hacimli olabilirler, estetik açıdan çekici olmayabilirler ve işi bitiremeyebilirler.

Yapay zekanın kullanılmasıyla, ürün tasarımcıları bir amaca yönelik ürün tasarlamaya odaklanabilirler – bu ürünler aynı zamanda müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılar ve çevrede bir etki yaratır.